Najnowsze

GPS – mapa drugiej generacji

Wakacje to okazja to odbywania dalekich podróży. Urlopy i dobra pogoda zachęcają do wyjazdów w nieznane nam dotąd strony. Co zrobić, by nie zabłądzić i bez problemów dotrzeć do celu? Jak wybrać najlepszy GPS?

Wybór (nie) taki prosty
Sklepy z elektroniką oferują bardzo dużo różnego rodzaju sprzętu, którego zadaniem jest ułatwienie dojazdu do upragnionego celu. Jednakże, GPS GPS-owi nierówny. Kupując, trzeba zwracać uwagę na wszystkie – nawet pozornie błahe – szczegóły. Mocny uchwyt mocujący, czytelny ekran, dobrej jakości obudowa, a także jakość głośników – to tylko niektóre z aspektów, na które powinno się zwrócić uwagę. Czasem warto zapłacić więcej, niż męczyć się ze sprzętem kiepskiej jakości.

Droga na mapie
Podstawowym zadaniem GPS-u jest pokazywanie trasy. Dobrze jest sprawdzić, jaki stopień odwzorowania drogi oferuje wybrane przez nas urządzenie, czy daje możliwość precyzyjnego wskazania adresu, jak wiele miejscowości jest wprowadzonych. Nie mniej istotny jest koszt późniejszej aktualizacji map. Jeżeli chcesz, by GPS służył ci w każdych warunkach, musisz mieć pewność, że korzystasz z najlepszej jakości oprogramowania.

Bezpiecznie i oszczędnie
Na rynku dostępne są GPS-y, które prowadzą do celu, nie tylko wyświetlając trasę, ale i podając komunikaty głosowe. Bardzo popularne były te, którym głosu udzielali Krzysztof Hołowczyc czy Joanna Krupa. Jeżeli wiesz, ze masz “ciężką nogę”, zwróć uwagę, czy wybrany model ostrzega przed możliwymi punktami kontroli radarowej. Ta funkcja może uchronić cię przed mandatem i punktami karnymi.

GPS to urządzenie, które z pewnością przyda się podczas wakacyjnej podróży. Niech jednak elektronika nie zastępuje zdrowego rozsądku i uwagi na drodze. Każdy sprzęt ma prawo się zepsuć, dlatego zawsze zabieraj do samochodu tradycyjną mapę, która – w razie potrzeby – poprowadzi cię do celu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.