Najnowsze

Guma zamiast lakieru

Zmiana koloru samochodu poprzez położenie warstwy gumy jest niezwykle popularna wśród kierowców w Stanach Zjednoczonych. W sieci Internet znaleźć można sporo filmów instruktażowych pokazujących jak nakładać na auto ozdobną, gumową warstwę, a  po czasie ja usunąć i przywrócić pierwotny wygląd auta.

Maluje i zabezpiecza
Proces zmiany koloru auta za pomocą warstwy gumowej jest bardzo widowiskowa.  Zmiana kolorystyki samochodu trwa tylko kilka godzin, a nałożona gumowa  powłoka może być w każdym momencie usunięta bez jakiejkolwiek ingerencji w oryginalny lakier. Wszystko to dzięki zastosowaniu płynnego preparatu syntetycznego, który po wyschnięciu tworzy elastyczną i dobrze przylegającą warstwę. Preparat dostępny jest w różnych odcieniach  i można go nanosić na auto poprzez natrysk, za pomocą pędzla lub – jeśli mamy do czynienia z mniejszymi elementami – przez zanurzenie. Kolorowa guma w płynie charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, dzięki czemu można nią pokrywać większość powierzchni, m.in. metal, tworzywa sztuczne, a nawet szkło. Według informacji udostępnionej przez producenta, powłoka gumowa jest odporna na zmiany temperatury i zachowuje właściwości w zakresie od -30 do 120°C.

Co ważne składniki preparatu nie oddziałują negatywnie na oryginalny lakier samochodu, a nawet warstwa gumy dodatkowo go zabezpiecza przed uszkodzeniem. Powłoka ozdobna jest odporna na działanie kwasów i soli oraz stanowi skuteczną ochronę przed promieniami UV. Warstwa gumy jest co prawda cienka, jednak zabezpiecza lakier przed drobnymi zarysowaniami i odpryskami.

2 Comments on Guma zamiast lakieru

  1. Stanisław Milewicz // Grudzień 5, 2015 na 12:45 am // Odpowiedz

    Dobry materiał. Wyśmienite fakty.

  2. Świetny artykuł, wszystko zgodnie z prawdą.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.