Najnowsze

Jak dbać o alufelgi?

Felgi aluminiowe to jeden z elementów optycznego tuningu samochodu, który korzystnie wpływa na jego wygląd oraz dodaje mu charakteru, to również moda wszak większość produkowanych obecnie pojazdów jest w nie wyposażanych już na etapie produkcji. Montaż alufelgi zazwyczaj wymusza na kierowcy zastosowanie opony o niższym profilu, co korzystnie wpływa na prowadzenie samochodu na zakrętach, ale powoduje mniejszy  komfort jazda w trasie.  Zakup felg aluminiowych to koszt w wysokości od kilkuset do kilu tysięcy złotych, w przypadku markowych produktów, jak zatem dbać o felgi by służyły nam jak najdłużej?

Przed zamontowaniem felg dobrze jest pokryć je ochronnym woskiem, który zabezpieczy je przed kurzem i pyłem oraz ułatwi nam przyszłe ich mycie. Felgi aluminiowe należy często czyścić wykorzystując do tego roztwór wody i mydła, lub myjki ciśnieniowe. Środków chemicznych używajmy tylko w skrajnych sytuacjach, kwasy, które w sobie zawierają, niekorzystnie wpływają zarówno na lakier felg jak i na nasze ręce i oczy. Umyte felgi zaleca się wytrzeć suchą ściereczką.

W przypadku kiedy nasze alufelgi już się mocno zużyły, są porysowane, wygięte, lakier miejscami im odpada wskazanym jest aby oddać je do regeneracji. Poddane zostaną one przede wszystkim prostowaniu, czyszczeniu piaskowaniu, uzupełnianiu wszelkich ubytków i na końcu malowaniu proszkowemu, które obejmuje utwardzanie farby w piecu, dzięki czemu otrzymuje się powłoki wytrzymałe i odporne na ścieranie. Koszt renowacji felg najczęściej wynosi kilkaset złotych, co przy koszcie zakupu oscylującym na poziomie 2-3 tys. zł jest ceną atrakcyjną.

1 Comment on Jak dbać o alufelgi?

  1. przede wszystkim uważać na krawężniki, używać odpowiedniej pasty do tego celu przystosowanej

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.