Najnowsze

Jeep Cherokee: Jedź na pustynię, rób to, na co masz ochotę (Go Desert, Do Anything)

W Maroku, wyprawa złożona z ośmiu Jeepów Cherokee Trailhawk 3.2 V6 przez dwa dni stawiała czoła wyzwaniom, testując niezwykłe możliwości terenowe samochodu, pokonując z łatwością wszystkie przeszkody na każdym terenie.
Karawanę otwierały i zamykały dwa nowe Jeepy Renegade.

Pierwszego dnia, ekspedycja wyruszyła z cesarskiego miasta Marrakesz, kierując się na południe i docierając w ciągu godziny do miejscowości Agafay. Na kamienną pustynię nie dociera sieć kolejowa i najlepiej pokonać ją samochodem. Właśnie tutaj, doskonale sprawdził się Trailhawk, najbardziej terenowa wersja Jeepa Cherokee. Kierowcy wybrali po prostu ustawienie Selec-Terrain® w trybie „Sand”, a Jeep® Active Drive Lock 4WD zrobił resztę. Kiedy pojawiły się przeszkody nie do pokonania, włączyli ekskluzywny tryb „Rock”, a następnie wybrali funkcję „4WD-Low”, aby zastosować niskie biegi i w pełni wykorzystać całą moc blokady dyferencjału w tylnym moście. Strome podjazdy i zjazdy również nie stanowiły problemu, dzięki Selec-Speed Control czuwającemu nad prędkością zjazdu oraz pozwalającemu pokonywać wzniesienia przy minimalnej ingerencji kierowcy.

Następnego dnia wyprawa Jeep zawróciła w kierunku Marrakeszu, omijając Atlas Wysoki, który rozciąga się na obszarze 2.500 km na terenie Maroka, Algierii i Tunezji. Ulubiony cel podróży trekkingowców i turystów, to idealny obszar, a do jego odkrywania najbardziej nadaje się Jeep Cherokee Trailhawk. Drogi pnące się po górach Atlasu stanowiły idealne warunki, aby docenić niezwykłe umiejętności terenowe samochodu będące zasługą niezależnego zawieszenia, innowacyjnej dziewięciostopniowej automatycznej skrzyni biegów oraz potężnego 3.2-litrowego silnika V6 o mocy 272 KM. Warunki na drodze były doskonałe, tak więc samochód automatycznie odłączył tylną oś i przeniósł napęd na przednie koła.

Wyprawa Jeepa „Go Desert, Do Anything” zakończyła się w Marrakeszu, często nazywanym „Czerwonym Miastem”, gdzie uczestnicy zwiedzali najbardziej charakterystyczne dzielnice miasta, używając do tego celu nawigacji Uconnect®. Nie zważając na ciekawskie spojrzenia gapiów, samochody Cherokee Trailhawk doskonale wpasowały się w nowoczesną, kosmopolityczną dzielnicę Guéliz i luksusową dzielnicę Hivernage będącą sercem nocnego życia miasta, usytuowaną w pobliżu ekskluzywnego JSet Marrakech, wytwornej Jeep lounge urządzonej w niepowtarzalnym stylu Jeep. To właśnie tutaj prezentowany jest Wrangler „Dark Side”. Samochód stanowi ekstremalną, zindywidualizowaną wersję Jeepa-ikony, wyposażonego w ekskluzywne akcesoria Mopar, takie jak na 37-calowe koła, zwiększony prześwit (4″ liftu), połówkowe drzwi, specjalne zderzaki oraz szybką i wytrzymałą wyciągarkę.

Podsumowując, w wyprawie tej Cherokee Trailhawk okazał się niezawodnym i bezpiecznym „towarzyszem” podróży, ponieważ jest wyposażony w ponad 70 systemów bezpieczeństwa, dzięki którym samochód ten zdobył pięć prestiżowych gwiazdek Euro NCAP.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.