Najnowsze

Lincoln Town Car

Amerykańskie limuzyny, w szczególności Lincoln Town Car, cieszą się sporą popularnością w branży rozrywkowej również w Polsce. Wynajmowane są na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe typu: osiemnastki, wieczory panieńskie i kawalerskie, śluby a nawet Komunie!

Limuzyna Lincoln Town Car jest flagowym produktem marki Lincoln. Stworzona została na podstawie Forda Crown Victoria, używanego przez amerykańskich policjantów oraz taksówkarzy, jednego z ostatnich „krążowników szos” – dużych, komfortowych limuzyn przygotowanych do jazdy po bezkresnych, amerykańskich autostradach.

Samochód wyposażony był w typowo amerykański silnik V8 4,6 litra o mocy 239 KM i miał bardzo miękkie zawieszenie, które sprawdzało się na drogach w USA, jednak było mało komfortowe w przypadku europejskich szos. Z tego względu Ford ograniczył ich sprzedaż tylko do USA i Kanady.

Lincoln Town Car to najdłuższy seryjnie produkowany – standardowa wersja ma 5,49 m. długości, natomiast ta przedłużona 5,64 m. Na pokładzie limuzyny znajdzie się miejsce dla  maksymalnie 14 osób. Kiedyś był autem amerykańskich milionerów, dziś  jest stosunkowo niedrogi m klasykiem cieszącym się sporym zainteresowaniem również na europejskim rynku. Niestety, jak większość amerykańskich pojazdów, tak i Town Car nie jest ekonomicznym pojazdem, przy ekonomicznej jeździe, spalanie w mieście można utrzymać na poziomie 14-16 l/100 km.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.