Najnowsze

Samochody elektryczne

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, zarówno w Polce jak i na świecie. W UE, w pierwszej połowie 2015 roku sprzedano o blisko 80% elektryków więcej, niż w analogicznym okresie roku 2014. Powstaje coraz więcej stacji ładowania tego typów pojazdów, co ma się wkrótce przełożyć na jeszcze większy wzrost zainteresowania. Czym wyróżniają się samochody elektryczne, co powinniśmy o nich wiedzieć?

Samochody napędzane prądem wyróżniają się bardzo wysoką sprawnością, dzięki czemu pokonanie zadanego dystansu jest nawet kilkukrotnie tańsze, niż samochodem spalinowym. Osiągi samochodów elektrycznych w żaden sposób nie ustępują pojazdom z silnikami spalinowymi, a jednocześnie ich silniki mają bardzo mało części ruchomych, co zdecydowanie ogranicza możliwość wystąpienia awarii. Silniki działają bardzo cicho, dzięki czemu pozwalają na niemal bezszelestne, komfortowe podróżowanie, w trakcie którego można swobodnie rozmawiać, słuchać ulubionej muzyki. Co ciekawe i z pewnością zaskoczy nie jednego kierowcę auta elektryczne nie muszą mieć skrzyni biegów i sprzęgła.

Jedyną powszechnie znaną wadą tego rodzaju samochodów są akumulatory. Po pierwsze ich cena – zdecydowanie podnosząca koszt pojazdu. Druga kwestia to ich sprawność szacowana na około 10 lat, nie rozwiązana pozostaje kwestia, co z nimi po okresie eksploatacji zrobić. Na tą chwilę nie ma opracowanych metod recyklingu tych elementów.

Samochód elektryczny

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.