Jak usunąć rdzę z samochodu

Sytuacja, gdy na naszym ukochanym samochodzie znajdziemy pierwsze oznaki korozji, nie stanowią najlepszego doświadczenia. Wówczas to należy postawić sobie jedno zasadnicze pytanie – w jaki sposób pozbyć się tego szkaradztwa. Po pierwsze musimy ustanowić budżet. Owszem możemy polecić tą czynność specjalistycznej firmie, lecz to kosztuje. Pozostaje wówczas jedynie samodzielne usunięcie rdzy z naszego ukochanego pojazdu.
Samo usunięcie rdzy tj. samego ogniska to nie wszystko. Trzeba pójść o krok dalej. Poza samodzielnym usunięciem należy odpowiednio zabezpieczyć i przede wszystkim przygotować samo miejsce. A nade wszystko potrzebna jest cierpliwość.
Usuwanie rdzy z samochodu rozpoczynamy od jego umycia. Dlaczego zapytacie? Ano dlatego, iż brud, tłuszcz i inne zanieczyszczenia mają ogromny wpływ na przebieg czynności. Dodatkowo samodzielne usunięcie naszego dodatkowego balastu ( tak mam na myśli rdzę) wymagać będzie zainwestowania w papier ścierny, najlepiej 800-1000, szlifierkę, pastę lekkościerną, dwa rodzaje lakieru ( bezbarwny oraz taki w jakim mamy samochód). Wydaje się to sporo, lecz usunięcie rdzy tak, aby było to skuteczne i dobrze wykonane wymaga nieco poświęcenia.
A teraz sama procedura usuwania samodzielnego rdzy. Po umyciu musimy nanieść pastę. W skrajnym wypadku gdy jej nie mamy, no cóż trudno będzie bardziej bolało nasze ukochane auto. Przejedźmy najlepiej dłonią po karoserii. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna. Czasem nie widać, a czuć ogniska korozyjne. No dobra nasze usuwanie rdzy z samochodu można uznać za rozpoczęte. Jak już znajdziemy potencjalne miejsce delikatnie szlifierką, wykonując lekko koliste ruchy ściągamy warstwy rdzy samochodu. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest usunięcie lakieru wokół ogniska rdzy. Zapobiegnie to ewentualnemu rozprzestrzenianiu się rdzy po reszcie karoserii. Po zakończeniu tego musimy usunąć pył oraz wszelkiej maści pozostałości rdzy z naszego miejsca operacji. Następnym etapem samodzielnego usuwania rdzy jest nałożenie pierwszej warstwy lakieru. Po jej zaschnięciu kolejną warstwę. Należy pamiętać, iż ma to być lakier w kolorze lakieru. Gdy to już zaschnie kładziemy lakier bezbarwny jako swoiste zabezpieczenie naszego koloru. Ot i właśnie zakończyliśmy samodzielne usuwanie rdzy z naszego samochodu.
Tak naprawdę można jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, po co usuwać rdzę z samochodu? W zasadzie to odpowiedzi są dwie. Po pierwsze to zabezpieczenie samochodu i jakby na to nie spoglądać wydłużenie jego życia. Zasadniczo dbamy tu o elementy blacharskie. Zwłaszcza gdy nasze ukochane auto stoi pod przysłowiową chmurką. Drugą sprawą jest wzgląd na samą estetykę. Wiadomo że auto bez rdzy wygląda lepiej! Samodzielne usuwanie rdzy nie tylko daje nam satysfakcję, ale może przede wszystkim wydłuża i zabezpiecza nasz samochód. Tak, aby wytrzymał jak najdłużej.